Освітні права внутрішньо переміщених осіб в Україні

Posted by

This article in English

6 липня 2017 року співдослідник проекту Гюлара Гулієва виступила з доповіддю на семінарі Інституту Підвищення Кваліфікації Бірмінгемсього Університету «Політика освіти в суспільствах перехідного періоду: міждисциплінарні перспективи».

Це дослідження оцінює освітні права внутрішньо переміщених осіб (ВПЛ) у світлі юридичної практики Європейського суду з прав людини щодо доступу до освіти. Зокрема, розглядається та застосовується до української ситуації судова практика щодо доступу до освіти (наприклад, Алтінай проти Туреччини, Пономарьов проти Болгарії та ін), щоб з’ясувати, наскільки важливими є державні обов’язки щодо захисту прав  на освіту вимушених переселенців.

Національне законодавство України передбачає, що ВПЛ мають право продовжувати свою освіту в інших регіонах України. Однак доступ до освіти, як правило, залежить від наявності реєстрації, що створює адміністративні перепони, які часто є необґрунтованими та дискримінаційними. Іншою перешкодою для доступу до освіти є відмова українських навчальних закладів приймати дипломи та сертифікати, видані в Криму або на інших окупованих територіях.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s